01.03.2019

KVARKO inwestuje w inteligentne WiFi

KVARKO zainwestował 1 mln zł w technologię umożliwiającą proste i samodzielne uruchomienie usługi dostarczającej inteligentne WiFi. Rozwiązanie będzie przeznaczone dla hoteli, restauracji, sieci i galerii handlowych, obiektów sportowych oraz inne obiekty publiczne.

Czytaj więcej, Pobierz plik

03.01.2019

KVARKO zainwestował w kształcenie oraz rekrutację młodych programistów

Fundusz przeznaczył 1 mln zł na spółkę itTicket, zajmującą się opracowaniem platformy e-learningowej wspomagającej rozwój młodych programistów (nie tylko studentów, ale też uczniów i licealistów), będącą jednocześnie narzędziem dla pracodawców do pozyskania młodszych specjalistów w branży IT. System pozwoli na uporządkowany i obiektywny pomiar – za pomocą sztucznej inteligencji – poziomu kwalifikacji zawodowych oraz ogólnych kompetencji, takich jak szybkość uczenia się, umiejętność pracy w zespole i zarządzania czasem.

Czytaj więcej, Pobierz plik

03.09.2018

KVARKO inwestuje w technologię VR

KVARKO zainwestował 1 mln zł w spółkę MagicVR, zajmującą się wirtualną rzeczywistością (technologia Virtual Reality). Środki pozwolą spółce na stworzenie unikalnego w skali światowej, profesjonalnego symulatora zachowań drogowych przeznaczonego do celów edukacyjnych i szkoleniowych.

Czytaj więcej, Pobierz plik

21.06.2018

KVARKO inwestuje w technologię do hiperspektralnego obrazowania Ziemi

Fundusz KVARKO przeznaczył 1 mln zł na spółkę Hyperlab Solution, która prowadzi prace nad stworzeniem unikatowej bazy danych oraz opracowaniem autorskich algorytmów przetwarzania danych teledetekcyjnych, w tym hiperspektralnych.

Czytaj więcej, Pobierz plik

08.06.2018

KVARKO inwestuje w sztuczną inteligencję dla hoteli

KVARKO zainwestował 1,2 mln zł w spółkę Hotel Application, która rozwija pierwsze na świecie rozwiązanie wspierające organizację eventów dla branży hotelarskiej, wykorzystujące sztuczną inteligencję.

Czytaj więcej, Pobierz plik

19.04.2018

SatRevolution buduje satelitę naukowego z AGH i wyśle go na orbitę jeszcze w tym roku

Spółka SatRevolution podpisała list intencyjny z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie, w wyniku którego powstanie specjalny naukowy satelita o nazwie KrakSat.

Czytaj więcej, Pobierz plik

21.03.2018

KVARKO inwestuje w pierwszego polskiego satelitę komercyjnego

Fundusz przeznaczył 1,5 mln zł na spółkę SatRevolution, która pracuje nad pierwszym polskim satelitą komercyjnym o nazwie „Światowid”.

Czytaj więcej, Pobierz plik

08.02.2018

Kvarko rozszerza portfel inwestycyjny

Fundusz zainwestował w spółkę DEBN pracującą nad innowacyjną igłą do biopsji prostaty

Czytaj więcej, Pobierz plik

31.01.2018

Kvarko rozpędza się

Fundusz poszukuje innowacyjnych projektów life science i technologicznych, na które łącznie przeznaczy 30 mln zł.

Czytaj więcej, Pobierz plik

Kontakt dla prasy

Iwona Mojsiuszko
8Sense Public Relations

tel.: +48 502 344 992
e-mail: iwona.mojsiuszko@8sensepr.pl