KVARKO_ANDRJI_COVER_PL

Wzór do naśladowania:
Blaise Pascal

Książka, którą każdy powinien przeczytać:
“Rok 1984” George’a Orwella

Kim jesteś?
Moje imię pochodzi od greckiego słowa “andros”, które oznacza “człowieka”. Myślę, że dość precyzyjnie definiuje ono, kim jestem.

Czym się pasjonujesz?
Poczuciem wolności, które towarzyszy mi pod pełnymi żaglami na otwartym morzu.

Na punkcie czego masz obsesję?
Tiramisu.

Czym zajmujesz się w Kvarko?
Sprawuję kontrolę nad przepływami pieniężnymi w celu zapewnienia przewagi wpływów nad rozchodami.

Czego poszukujesz u założycieli?

Poszukuję ludzi podzielających moje zamiłowanie do wolności; ludzi odważnych i szczerych, a jednocześnie odpowiedzialnych względem tego, czym się zajmują.

Jakie branże są przedmiotem Twojego zainteresowania?
Ochrona zdrowia, nieruchomości, technologia, transport (to ostatnie z uwagi na “Transport Tycoon”  –  moją ulubioną grę komputerową wszechczasów).

Czym zajmowałeś się przed dołączeniem do Kvarko?
Urodziłem się we Lwowie (Ukraina), miałem jednak także sposobność mieszkania na Słowacji. Ukończyłem w Polsce Wyższą Szkołę Biznesu – National Louis University. Na początku uzyskałem tytuł B.A. na polu zarządzania i marketingu chicagowskiego National-Louis University, a następnie tytuł magistra zarządzania finansami. W 2015 r. zdecydowałem się na podjęcie studiów doktoranckich na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, na Wydziale Nauk Ekonomicznych. Byłem aktywny na rynku pracy od roku 2005, pracując jako specjalista w dziedzinie związanej z inwestycjami oraz finansami przedsiębiorstwa. Początkowo pracowałem w branży doradczej wspierającej działalność inwestycyjną kierowaną z obszaru Europy Zachodniej w rejon Zachodniej Ukrainy. W okresie późniejszym pracowałem jako analityk finansowy w branży nieruchomości, co zakończyło się w spektakularny sposób wraz z upadkiem Lehman Brothers.

Wydarzenie to otworzyło przede mną duże szanse na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej jako “wolny strzelec” wspierający liczne inwestycje na terenie Polski, włączając znaczące przejęcie Gamratu przez Lentex. Poczynając od 2011 r. związany byłem z Wrocławskim Centrum Badań EIT+ Sp. z o.o. (obecnie znanym jako PORT) w charakterze analityka finansowego – najpierw w obszarze biotechnologii, a następnie jako starszy specjalista ds. finansów funduszu inwestycyjnego Akcelerator. Był to okres intensywnego rozwoju w obszarze finansowym działalności B+R, co umożliwiło mi partycypację w inwestycjach i wyjściach, jak również uzyskanie doświadczenia w zakresie nadzoru na gruncie licznych start-upów technologicznych. W roku 2012 uzyskałem również status certyfikowanego doradcy w alternatywnym systemie obrotu New Connect. Od roku 2014 pozostaję w charakterze partnera w Grupie Kvarko, zarządzając finansami grupy, przeprowadzając wycenę własności intelektualnej oraz wspierając rozwój start-upów obecnych w naszym portfolio.