Biovetika

Biovetika pracuje nad nową generacją szczepionek weterynaryjnych.

Szczepienia stanowią najtańszą i najbardziej efektywną metodę zapobiegania chorobom u ludzi oraz na gruncie medycyny weterynaryjnej. Niestety – hodowcy nie pokładają zaufania w efektywność szczepień. W zamian wolą oni sięgać po antybiotyki. Po latach niewłaściwego i nadmiernego użytkowania antybiotyków, w hodowlach zwierząt zaobserwowano pojawienie się odpornych na ich działanie szczepów bakterii. Co za tym idzie, powoduje to powstawanie infekcji u ludzi, które są trudne do wyleczenia.

Technologia opracowana przez Biovetikę jest platformą do produkcji tanich i efektywnych szczepionek przeciwko bakteriom Gram-ujemnym. Innowacyjna metoda łączenia składników bakterii do białek umożliwia zachowanie pełnej struktury LPS. Prowadzi to do powstania pełniejszej odpowiedzi układu immunologicznego oraz poszerzenia spektrum działania szczepionki względem wielu szczepów bakterii.

Dlaczego uważamy, że osiągną sukces?

Ogólna zasada mówiąca, iż “lepiej zapobiegać niż leczyć” nie została z jakiegoś powodu wdrożona w życie przez hodowców – i to w skali globalnej. Doświadczony i niezwykle kompetentny zespół Biovetiki zdecydował się na rzucenie wyzwania standardom panującym w branży poprzez stworzenie cenowo przystępnej platformy do wytwarzania szczepionek. Biovetika zrewolucjonizuje całą branżę hodowli zwierząt.

Dowód rynkowy

20-60 min

Liczba minut, które zajmują bakteriom nowej generacji rozwinięcie się ze zwiększoną odpornością na antybiotyki.

69 tons

Masa antybiotyków do wykorzystania weterynaryjnego, sprzedanych w Europie w roku 2017, z czego 99% wykorzystano w powiązaniu ze zwierzętami hodowlanymi.

10 mln

Zgony, które będą spowodowane przez antybiotykoodporne szczepy bakterii na całym świecie.

50%