QMERIC

QMERIC to firma działająca w branży chemicznej, która zajmuje się specjalistycznymi związkami polimerowymi, degradowalnymi poliolami. Celem jest substancja o wysokiej jakości i czystości, pozbawiona związków toksycznych, metali ciężkich i odzwierzęcych, wytwarzana tylko z produktów przyjaznych środowisku naturalnemu.

Metoda syntezy będzie spełniać najwyższe normy bezodpadowej produkcji ekologicznej, a synteza będzie przebiegać w temperaturze otoczenia, w reakcji nie powstaną toksyczne substancje, a technologia nie będzie wymagała stosowania energochłonnych procesów.

Opracowanie własnej metody produkcji pozwoli na dostosowywanie każdorazowo produkt zgodnie z założeniami klienta. Substancja będzie charakteryzowała się m.in. dużą stabilnością chemiczną, trwałością temperaturową, zwiększoną hydrofobowość oraz mieszalnością w każdym stosunku z wodą i alkoholami, co umożliwia wykorzystanie jej w wielu branżach, rozwiązaniach i produktach. Zapraszamy na stronę qmeric.com, aby zapoznać się ze szczegółami.

Dlaczego uważamy, że osiągną sukces?

Jesteśmy przekonaniu, że naszym zaangażowaniem i doświadczeniem będziemy potrafili wesprzeć zmianę oblicza przemysłu chemicznego i budować silną i innowacyjną gałąź polskiej gospodarki na arenie międzynarodowej. Naszym celem jest tworzenie wysokiej jakości produktów zgodnych z najwyższymi normami.

Globalny rynek poligliceryny będzie w kolejnych latach dynamicznie się rozwijał ze względu na rosnące zainteresowanie i świadomość ekologii wśród konsumentów oraz przy wsparciu Unii Europejskiej, która wprowadza rozwiązania prawne nastawione na projekty innowacyjne i ekologiczne, co wymusza poszukiwanie przez producent nowych rozwiązań w dotychczas oferowanych produktach.

Dowód rynkowy

2,7 mld USD

Aktualna wartość rynku

5,5-6,2 mld USD

Wartość rynku w 2025 roku

72%

W tylu produktach kosmetycznych poligiceryna i/lub estry mogą znaleźć zastosowanie