Debn

DEBN jest firmą medyczną, która opracowuje nowatorską igłę do biopsji prostaty do użytku przez urologów. Obniża ona wskaźnik rejestrowanych powikłań w skali 5 milionów biopsji prostaty wykonywanych każdego roku, doprowadzając do radykalnego cięcia kosztów oraz skuteczności leczenia.

Rak prostaty jest najczęstszą zmianą nowotworową diagnozowaną u mężczyzn. Transrektalne biopsje prostaty są standardowo stosowane, by dokonać rozpoznania tego właśnie nowotworu. Podczas procedury urologowie wykorzystują igły do biopsji jednorazowego użytku w celu pobrania próbek tkanek do dalszej analizy. Wprowadzenie igły do biopsji drogą doodbytniczą związane jest z przeniesieniem jelitowej flory bakteryjnej do krwi oraz prostaty pacjenta. W ostatnich latach wskaźnik powikłań zakaźnych następujących po biopsji podlegał ciągłemu wzrostowi. Igła do biopsji prostaty DEBN dostarcza optymalnej kombinacji antybiotyków bezpośrednio do prostaty – dokładnie w miejsce, w którym początek mają potencjalne infekcje. Metoda związana ze stosowaniem igły minimalizuje liczbę zakażeń zagrażających życiu i chroni pacjentów poddawanych biopsji prostaty przed zakażeniami układu moczowego, zapaleniem gruczołu krokowego, jak również poważnymi powikłaniami septycznymi.

Dlaczego uważamy, że osiągną sukces?

Rozległe doświadczenie i szeroka wiedza medyczna nie są wystarczające, by stworzyć dobry start-up. Bycie jednak na tyle uważnym, by dostrzec niezaspokojone potrzeby rynku pod względem przeprowadzania bezpiecznych biopsji, które ograniczą ryzyko zakażeń pooperacyjnych, daje solidne podstawy ku stworzeniu jednego z najbardziej obiecujących start-upów we współczesnej urologii. Prostota (połączona z wymagającą własnością intelektualną), skalowalność (wymagająca zaawansowanych badań klinicznych), globalność (skoncentrowana na bliskiej współpracy z lekarzami z różnych krajów) w połączeniu z dobrze zaplanowanym modelem biznesowym, czynią z DEBN wyjątkową i obiecującą firmę.

Dowód rynkowy

35%

Wskaźnik procentowy, o który u mężczyzn częściej diagnozuje się raka prostaty w porównaniu z diagnozowaniem raka piersi u kobiet.

3 mln

Liczba amerykańskich mężczyzn żyjących z rakiem gruczołu krokowego.

2.3 min